Düğün Fotoğrafçısı

10 yaşımdan bu yana fotoğraf çekiyorum. Fotoğraf makinasını elime ilk aldığım anı hiç unutamam. Gülhane parkında aile gezisi yapıyorduk. O zamanlar Gülhane parkında şimdiki neslin görmediği ve göremeyeceği şeyler vardı. Hayvanat bahçesi vardı mesela, az ama bir çocuğun mutlu olabileceği kadar fazla sayıda hayvanlar vardı. Zürafa maketi vardı birde. Çok yüksekti bir çocuk için… Beni hep onun üstüne oturturlardı her gittiğimizde, ben de korkardım :) Halk konserleri olurdu orada… Yıldız Tilbe, Müslüm Gürses ve birçok şarkıcının halkla buluştuğu bir sosyal paylaşım parkıydı adeta…

Konudan uzaklaşmadan toparlayayım en iyisi… İşte o Gülhane parkında çekmiştim ilk fotoğraflarımı… O gün bugündür elimden düşmedi. Teşvik yoktu aslında ama hevesliydim. Teknolojiyle içiçe olmamın en büyük sebebidir fotoğraf makinası belkide. Hep yeni çıkan makinaları inceledim, eskileri kurcaladım. Bazılarını bozdum :) 36’lık pozları bir an önce bitirip fotoğrafçıda bastırmak için bütün gün dolaşıp fotoğraflar çekerdim. Sonra basılmış fotoğrafları elime alıp uzun uzun bakardım. Benim gördüğüm kareyi herkes görebilecek mi diye.

Yıllar böyle akıp geçerken bu işi her zaman hobi için yaptım. Fotoğraf makinamı her yerde yanımda taşıdım. İş hayatına atıldıktan sonra her tatil günümü fotoğraf çekmek için ayırırdım. Uzun yıllar çeşitli işlerde çalıştım. Özellikle emlak işiyle uğraşırken fotoğrafçı olmam çok işime yaramıştı. Buraya kadar okuyupta başlıkla ne alakası var diye sormaya başladıysanız açıklayayım.

Çektiğim binlerce fotoğraf oldu. İnternet sitemde ve bazı sosyal mecralarda yayınladıklarım bunların çok küçük bir kısmıdır. Tam arşivimin içinden ben bile çıkamaz oldum neredeyse. Bazen dergilerden ve televizyon kanallarından arıyorlar “Şu fotoğrafınızı kullanabilirmiyiz?” diye, hangisi olduğunu hatırlamıyorum bile. Hatta bazı fotoğraflarımın orjinal filmini isteyen oldu. Hepsini göndereyim siz içinden istediklerinizi alın daha kolay olur diyorum :)

Anlayacağınız Düğün çekimleri, Dış mekan çekimleri, doğumgünü çekimleri, nişan çekimleri gibi özel çekimleriniz için yıllarını bu işe vermiş, tecrübeli, farklı konseptler sunan güvenilir bir düğün fotoğrafçısı arıyorsanız bana ulaşabilirsiniz.  Yine işimi sevdiğimden dolayı kazanç kaygısı duymadan piyasadaki fahiş rakamlara rağmen birçok fotoğrafçıdan çok daha uygun fiyatla hem sevdiğim işi yapıp hemde insanların bu özel günlerini ölümsüzleştirmek adına uygun fiyatlar sunmaktayım. Yine hayır işleri, yaşlı ve kimsesiz çocuk ziyaretleriniz için ücret almayacağımı bilmenizi isterim. Bu tür organizasyonlar için çekinmeden beni arayabilirsiniz. Eğer takvimim müsaitse seve seve katılırım.

Düğün fotoğrafçılığı ile ilgili çalışmalarımı aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz….

http://www.oguzhanakman.com/dugun-fotograflari/

Oğuzhan Akman
Oğuzhan Akman
İstanbul ve Tüm Türkiye için Düğün Çekimlerinize rezervasyon yaptırmak üzere benimle iletişime geçebilirsiniz. 0555 865 93 00 oguzhanakman@gmail.com
Related Posts

Yorumlar

304991_501968603164465_300160462_n-640x443DSC_0413